Baby Shower Nedir? Nasıl Düzenlenir?

  • 1 Star
    Loading...

Dünya üzerinden çok uzun süredir uygulanan fakat Ülkemize girişi gayet yeni olan Baby Shower, doğum öncesi anne adayına manevi destek vermek amacıyla yapılan organizasyondur. Hamile anne adayını mutlu etmek, stresini hafifletmek ve aileye ufakta olsa maddi destek vermek amacıyla yapılan bu organizasyon, hemen hemen her anne adayı tarafından yapılmaktadır.

Son zamanlarda ciddi bir sektör oluşumuna sebep veren bu uygulama Amerika ve İngiltere oldukça popüler bir uygulamadır. Bu uygulama ile organizasyona katılan akraba ve arkadaşlar ailenin ihtiyaçlarına uygun olarak hediyeler almakta ve ailenin omzundaki yükü biraz olsun hafifletmektedir. Genellikle yakın çevre ve aile bireyleri tarafından düzenlenen bu organizasyon, anne adayına süpriz bir parti olarak düzenlenmektedir.

Baby Shower

Baby Shower Organizasyonu

Doğuma 1-2 ay kala yapılan bu organizasyon konuk sayısına bağlı olarak ev veya mekân kiralama şeklinde yapılabilmektedir. Anneye sürpriz olarak hazırlansa da Ülkemizde genellikle anne adayları tarafından hazırlanan Baby Shower hazırlığı tarih belirlenmesi ile başlamakta, davetli listesini oluşturarak sürmektedir. Bu işlem sonrasında mekân seçiminizi yapmanız ve mekâna uygun süsleme malzemelerini temin etmeniz gerekiyor.

Aile arasında da hazırlanabilen bu organizasyonlar firmalar tarafından da hazırlanabilmektedir. Bu seçim tamamen sizin ve anne adayının maddi durumuna göre değişebilmektedir. İsteğe bağlı olarak katılımcılılara telefon ile haber verebilir, isterseniz hoş davetiyeler hazırlatabilirsiniz.

Baby Shower

-Evde yapılacaksa misafirlere yiyecek-içecek hazırlanır ve ev süslemesi yapılmaktadır. Masa, sandalye ve birçok eşya balon ve süs malzemeleriyle donatılmaktadır. İsterseniz bu süs ve balonları bebeğin cinsiyetine uygun renklerde hazırlayabilir, hoş ve ince bir sürpriz yapabilirsiniz.

-Mekânda yapılacaksa masa sayısı belirlenmekte ve konsepte uygun olarak dekor hazırlanmaktadır. Mekân süslemesi, yiyecek ve içecek seçiminin ardından davetliler ile hoş bir eğlence düzenlenebilmektedir.

Baby Shower organizasyonunda misafirlerinize başta pasta olmak üzere, kurabiye, poğaça ve börek ikram edebilir, menü isteğinize bağlı olarak daha da zenginleştirebilir. Tematik bir pasta süslemesiyle hoş bir görüntü yaratabilir, misafirleriniz ile gülebilirsiniz.

Ayrıca organizasyonda bir kaç adet oyun hazırlayarak davetliler ile eğlenebilir, oyunlar oynayabilirsiniz. Maddi durumunuza bağlı olarak katılmasını istediğiniz kişilere, organizasyon sonrasında magnet yaptırıp dağıtabilir, bu gün hakkında bir hatıra verebilirsiniz.

Baby Shower