• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Bebeklere hangi şampuanları kullanmalıyız

  • 1 Star
    Loading...

Anneler, bebekleri için bebek şampuanları konusunda dikkatli bir seçim yapmaları gerekmektedir. Ancak bu konuda doğru bir seçim yapmak için şampuanlar hakkında bazı bilgilere sahip olmanız gerekir. Bilindiği gibi bebeklerin ciltleri çok hassas olup, çevreden gelebilecek her türlü tehlikeye karşı savunmasızdır. Savunmasız ve hassas olan bu ciltlerin alerjik ve kötü çevre koşullarından korunmalarını ancak doğru ürünleri kullanarak sağlayabilirsiniz.

Bu konuda ilk olarak bilmesi gereken ilk şey, ebeveynlerin bebeklerini asla yetişkin şampuanı ile yıkamamaları gerektiğidir. Piyasada bebeklerin cildine göre üretilen birçok markada kaliteli bebek şampuanları bulunmaktadır.

Bebek Şampuanının Diğer Şampuanlara Göre Farkı

Tabi ki bebekler yetişkinlerin şampuanı ile yıkanmamalıdır. Onların şampuanları bizim şampuanlarımıza göre daha farklıdır. Bu farklılıklardan en önemlisi PH değeridir. Bir bebek şampuanları PH değeri, normal şampuanlara göre çok daha düşüktür. Bunun sebebi onların nazik cildini korumak içindir. Diğer önemli farklılık ise, bizim şampuanlarımızda çok fazla sabun, deterjan ve kimyasal maddenin bulunmasıdır. Bebek şampuanlarında kullanılan bu maddeler ya çok düşük oranda ya da hiç kullanılmamış olarak sizlere sunulmaktadır.

Bebek Şampuanlarının İçeriği

Bebek şampuanlarında asla alkol, paraben, benzin, koruyucu ve çeşitli boya maddesi bulunmaz. Bebek şampuanları bebekleriniz gözlerini yakmayacak şekilde üretilmiştir. Göz yakmayan şampuanlar bebeğinizle banyo da zor anlar yaşamanızın önüne geçecektir. Dikkat ederseniz bebek şampuanları, normal şampuanlara göre çok az köpürürler. Bunun en önemli sebebi şampuanın içerisinde sabun ve deterjan maddelerinin bulunmamasından kaynaklanmaktadır.

Kimyasal Ürünlü Bebek Şampuanları

Bebekleriniz için kullanacağınız şampuanlar kesinlikle doğal ve organik olmalıdır. Bebeğini seven ve ona değer veren her ebeveyn bebekleri için aldıkları her ürüne dikkat ederler. Bu sorumlu bir davranıştır. Onlar için şampuan alıyorsanız mutlaka bebek şampuanları içeriği konusunda hassas ve dikkatli olmalısınız. İçerisinde kimyasal bir ürün bulunan şampuanı bebeğinizde kullanırsanız egzama, alerji, kaşıntı ve göz yanması gibi istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bilinçli ebeveynler olarak aklınıza bebeklere hangi şampuanları kullanmalıyız sorusu gelebilir. Çocuklarınızda bu gibi durumların yaşanmasını istemiyorsanız güvenilir markaların şampuanlarını tercih etmelisiniz.