Bitter Çikolata Yiyerek Sağlığınızı Koruyun

  • 1 Star
    Loading...

Sağlığa zararlı olduğu söylenilen ve son yapılan araştırmalar ile birçok faydasının olduğu ortaya çıkan Bitter Çikolata, yapılan araştırmalar sonucunda, bitter çikolatanın kalp ve damar hastalıklarını azaltmasından tutun da kuru öksürüğe iyi gelmesine kadar birçok faydası ortaya çıkmıştır.

Moda Peşinde olarak bitter çikolataların faydalarını sizler için hazırladık. Peki bu bitter çikolatanın faydaları neler? Her gün bir parça bitter çikolata yersek vücudumuz da ne gibi değişimler olur? İşte bitter çikolatanın faydaları!

Bitter çikolata sağlığa zararlı değildir

Bitter Çikolatanın Faydaları Nelerdir?

Halk arasında çoğu zaman abur cubur sınıfında yer edinen ve fazlaca da zararlı olduğu söylenilen Bitter Çikolata aslına bakarsak bilinenin aksine faydalı bir gıdadır. Son meydana getirilen araştırmalar sonucunda bu çikolatanın faydaları ortaya çıktı.

Yapılan sayısız araştırmanın peşinden bu çikolatanın diğer çikolatalara oranla daha az miktarda şeker içerdiği, ayrıca vücuda vitamin ve mineral katkısı sağladığı da ortaya çıktı.

Kalp ve Damar Hastalıklarını Azaltıyor

Ayrıca yapılan diğer araştırmalarda da bu çikolatanın kolesterole bağlı ortaya çıkan kalp ve damar hastalıklarını yüzde 60 azalttığı gözlemlenmiştir. Bunun yanı sıra bitter çikolata sinir hücrelerinin de sağlığını korumaktadır.

Bitter çikolata

İçendekiler Kısmını Kontrol Etmeden Almayın

Bu tarz çikolata alınırken dikkat edilmesi gereken birtakım şeyler bulunuyor. Bunlardan en önemlisi içerik kısmının kontrol edilmesidir. Çünkü ekstra işleme uğramış ve katkılı bitter çikolataları vücuda yarar sağlamamaktadır. Tüketim miktarı da oldukça fazla önem taşımaktadır. Günde en fazla olarak 2-3 parça tüketilmelidir.

Kuru Öksürüğe İyi Gelmektedir

Bu çikolata özellikle kış aylarında yaşanan kuru öksürüğe çok iyi gelmektedir. Özellikle eritilip ılık bir şekilde tüketildiği sürece öksürüğe neden olan enfeksiyonu azaltmaktadır.

Bitter çikolatanın faydaları

Vücuttan Toksinleri Temizlemektedir

            Bitter Çikolata antioksidan bakımından da fazlaca zengin bir besindir. Bu nedenle vücudun toksinlerden temizlenmesine yardımcı olmaktadır ve kandaki oksitlenmeyi de önlemektedir.

İnsülin Direncini Düşürmektedir

Bu çikolata insülin direncini düşürmektedir. Hem de kan basıncının da yükselmemesini sağlamaktadır.

Kansere Karşı Muhteşem Etkiler Göstermektedir

Bu çikolata içinde barındırdığı antioksidanların yardımıyla kansere karşı da mucize tesir yaratmaktadır. Hücrelerin bölünmesini önlediğinden kanserli tümörlerin oluşumunu engellemiş olur.

Sağlık için bitter çikolata tüketin

Kilo Vermeye Katkı Sağlamaktadır

Ayrıca kilo vermeye de yardımcı olan bu çikolata içerisinde barındırdığı doymuş yağlardan dolayı vücutta yağlanma yapmaz. Diyetisyenler tarafından genellikle bireyin tatlı krizi yaşamaması için diyet listesine eklenmektedir.