• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
 • * En az 8 karakter olmalıdır.
 • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Boğaz Ağrılarına Adaçayı Formülü

 • 1 Star
  Loading...

Boğaz Ağrılarına Adaçayı Formülü

Bahar mevsimi; geçiş mevsimidir. Havanın bir sıcak bir serin olduğu bu mevsimde; grip, boğaz ağrısı, öksürük de kaçınılmaz olmaktadır. Doğal çözümlerle; hastalıklardan korunmak, hastalığı olabildiğince kolay ve çabuk atlatabilmek mümkündür. Önce ateşle gelen, kaktüs yutmuş gibi yutkunmayı zorlaştıran, boğaz ağrısı ve öksürükle devam eden tam mevsim geçişi hastalığı; farenjit. Virütik bir hastalıktır ve bu sebeple doktorun uygun görmesi halinde kullanılan antibiyotik; elbette fayda sağlamaktadır. Ya hasta olacağınızı hissettiğiniz anda yapabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz pratik bir çözüm varsa? İşte adaçayı;  bu gibi durumlarda elinizin altında mutlaka bulunması gereken bir bitkidir.

Adaçayının Özellikleri

Adaçayı; yapraklarının kurutulmasıyla çay yapımına hazırlanan bir bitkidir. İstemediğiniz kadar vitamin içerir. K, C, B, A vitaminleriyle dolu bu bitki; boğaz ağrısı veya farenjit olacağınızı hissettiğiniz anda içeceğiniz bir mucizedir. Yapılışı ise; sıcak suda 5 dakika demlenmesi şeklinde olup çok basittir. Ne çok sıcak ne de soğuk içilmelidir. Boğaz ağrılarından uzak durabilmek için; hiçbir içeceğin ne soğuk ne de sıcak içilmemesi faydalı olacaktır. Adaçayı gargarası da ağızda ve boğazda kadife hissi bırakır. Adaçayını demlerken;  başka bir bardakta az miktarda ada çayı demleyip, yatarken gargara yapmak oldukça iyi gelecektir.  Adaçayı gargarası; boğazdaki mikropları dışarı atıp, ferahlık hissi verir. Sabah uyanıldığında; boğazdaki rahatlık ve ferahlık hissini gördükten sonra evinizde adaçayını eksik etmeyeceğinizi garanti edebiliriz.

OKUYUCU YORUMLARI
 • moda
  7 ay önce

  denenmesi gereken bir formül

  2