Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

  • 1 Star
    Loading...

            Deri Koltuk Temizliği nasıl yapılır? Yapısı gereği oldukça zor temizlenecek gibi gözüken deri koltukları, basit bir biçimde temizlemenin kolay yollarını sizler için bir araya getirdik! İşte deri koltukları temizlemenin en kolay birkaç yolu!

Deri Koltuk Temizliği, ev temizliğinde kadınlarımızın en çok çekindiği konulardan bir tanesidir. Herhangi bir kimyasal temizleyiciye karşı renk değişimine giden ve oldukça kötü bir görünüme bürünen deri koltukların temizliği ile ilgili bazı tavsiyeleri bir araya getirdik. Yapısı gereği her ne kadar zor temizlenecek gibi görünse de, aslında sizin için bir araya getirdiğimiz teknikler ile deri koltuklarınızı oldukça kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Deri koltuklarımı nasıl temizlerim? diyenler için, bu sorunun yanıtını birkaç madde olarak sizlere bu yazımızda sunacağız!

Deri Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Deri Koltuk Nasıl Temizlenir?

Bebek pudrasının deri koltuklarını temizlediğini biliyor muydunuz? Evet, yanlış değil. Bebek pudrası ile deri koltuklarınızın üzerindeki yağ lekelerini oldukça rahat bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Bunun dışında, deri koltuklarınızı alkolsüz ıslak mendil ile silebilirsiniz. Koltukta bulunan küçük lekelerin çıkması için en uygun temizlik malzemesi, alkolsüz ıslak mendil olacaktır.

1 litre kadar suya, 1 çorba kaşığı kadar deterjan ekleyerek boş bir sprey kutunun içine koyup karıştırın. Bu karışımınızı deri koltuklarınızın temizliğinde kullanabilmeniz mümkün.

Sabunlu suyla yıkadığınız bir bez ile deri koltuklarınızı rahatça temizleyebilirsiniz. Kimyasal ürünler deri koltukların rengini değiştirdiği için kimyasal temizleyicilerden uzak durmaya özen gösterin!

Deri koltukları temizlemenin bir diğer yolu da saç spreyleridir. Saç spreyi ile deri koltuklarınızı temizlemek mümkün. Mürekkep gibi çıkması zor olan lekeleri saç spreyi ile kolay bir şekilde çıkarabilirisiniz.