Erken Boşalma İçin Bitkisel Çözümler

 • 1 Star
  Loading...

           Erken Boşalma bir sağlık sorunu değil cinsel ilişki sırasında meydana gelen uyumsuzluktur. Yapılan araştırmalar sonucunda erkeğin ve kadının doyuma ulaşma süreleri aynıdır. Bu sürenin altında kolay orgazm olan bey, bu sürenin üzerinde başka bir deyişle geç orgazm olan kadınla olumsuz bir uyumsuzluk yaşar.

Kolay orgazm en çok oral seks sırasında yaşanmaktadır. Bu vaziyet erken doyuma ulaşma problemleri arasında gösterilmez. Çünkü penise veyahut vajinaya doğrudan uygulanan temas büyük bir uyarıcı konumundadır ve kan akışını daha çabuk şekilde hızlandırmaktadır.

Erken doyuma ulaşan bireyler 3 farklı kategoriye ayrılmaktadır. Bu kategoriler;

 1. İleri düzeyde erken doyuma ulaşma: Daha bir cinsel ilişkiye başlamadan meydana gelen boşalmaya denir.
 2. Orta düzeyde erken doyuma ulaşma: Cinsel ilişkiye başladıktan 1 dakika veyahut daha erken meydana gelen boşalmaya denir.
 3. Erken doyuma ulaşma: Cinsel ilişkiye başladıktan sonra 1 ila 5 dakika arasındaki boşalmalara denmektedir.

Erken boşalma

Erken Boşalma Sebepleri

Erken Boşalma insanların çoğu bunun hangi sebepten kaynaklandığını merak etmektedir. Peki, erken doyuma yol açan bu etkenler nelerdir?

 • Cinsel ilişki sırasında aşırı heyecanlanmak
 • Cinsel ilişki sırasında erkeğin partnerinin daha istekli olması
 • Aşırı stres
 • Partnerin cinsel isteksizliği
 • Endişe ve sinir
 • Cinsel ilişki konusunda başarısızlık korkusu
 • Uzun zaman cinsel ilişkiye girmemiş kişinin sonrasında cinsel ilişki yaşaması
 • Cinsel ilişki sırasında gidip gelmelerin hızlanması
 • Sertleşme problemi olacağı endişesi
 • İlerleyen yaş ve yaşlanma
 • Çok fazla cinsel ilişki videosu izlemek
 • Cinsel ilişki anlamında tecrübesizlik
 • Aşırı İçki ve sigara tüketimi
 • Aşırı şekilde mastürbasyon yapmak
 • Beslenme eksikliği

Stresten Kaynaklanan Erken Boşalmaya Doğal Çözümler

            Erken Boşalma’nın en büyük nedeni kişinin gün içerisinde yaşadığı strestir. Bundan dolayı kişinin öncelikle stresi azalması gerekmektedir. Kişi stresi azaltmak için natürel besinler tüketmelidir. Stresi azaltan ve testosteron arttıran gıdalar:

Muz

Muz, beyindeki mutluluk hormonunun (Serotonin) daha fazla salgılanmasını sağlamakta ve böylece stresi azaltmaktadır. Aynı vakitte avokado ve incir de aynı görevi görmektedir. Eğer cinsel ilişkide sırasında doyum sürenizi uzatmak istiyorsanız muz tüketimine önem vermelisiniz.

Balık

İçeriğinde Omega-3 bulunan balık, mutluluk verip stresi azaltan bir diğer gıdadır. Erken boşalmanın önüne geçmek için uzmanlar haftada en az 2 defa balık tüketilmesini önermektedir.

Havuç

Cinsel ilişki sırasında partnerlerin kuvvetli olmasını sağlayan havuç, Bilhassa erkeklerin erken doyuma ulaşmaları sorununa çözüm olmaktadır. Ayrıca havuç günlük tüketimde yorgunluğu da azaltmaktadır.

Kuruyemişler

Magnezyum sinir sisteminizi güçlendirmekte ve böylece stresinizi azaltmanıza yardımcı olmaktadır. Uzmanlar magnezyum itibariyle zengin olan kuruyemişlerden yemenizi öneriyor.

Erken Boşalmaya Bitkisel Çözümler

Birçok uzman Erken Boşalma’nın bitkisel kürler yardımıyla aşılabildiğini vurguluyor. Bu besinler cinsel isteğinizi arttırıyor, hatta stresinizi azaltıp gevşemenize yardımcı olarak erken doyuma ulaşmanın da önüne geçiyor. İşte, “erken boşalmaya yaşıyorum, ne yapabilirim?” diyenler için en etkili bitkisel metotlar;

Bal ve Turp Tohumu Karışımı: 200 gr. bal ile 100 gr. dövülmüş turp tohumunu karıştırın. Bu karışımı sabahları ve akşamları olmak üzere günde 2 defa tüketin. Erken boşalmanın önüne geçecektir.

Yaban Sümbülü Çayı: Yaban sümbülü bitkisinin 6-7 yaprağını 250 ml suda, 1-2 dakika kaynattıktan sonra soğumaya bırakın. Soğumasının hemen peşinden için. Bu çay sizi gevşetecek ve erken boşalmanızın önüne geçecektir.

Karanfil Çayı: Erken Boşalma’yı ortadan kaldıran bitki türleri arasında gösterilen karanfil çayı, uzmanlara göre bay ve bayanlarda farklı olarak tüketilmektedir. Eğer bay, erken doyum yaşamamak istiyorsa cinsel ilişkiye girmeden 2 saat, bayan ise 1 saat öncesinde karanfil çayını içmelidir.

Zencefil: Cinsellik alanında problemlere yönelen uzmanların erken doyuma mani olan zencefili önerdikleri bilinmektedir. Aşırı şekilde tüketilmemesine itina göstermelisiniz.

Tarçın: Oldukça fazla alanda insan vücuduna faydası olan tarçın, cinsel problem olarak gösterilen erken doyum süresini uzatan bitkiler arasındadır. Tüketeceğiniz gıdalara iki kaşık kadar katarak faydalanabilirsiniz.

Kuşkonmaz: Erken doyum sorunun ortadan kaldıran doğal bitkilerden birisi olan kuşkonmazı her gün dozunda alabilirsiniz.

Zencefil ve Bal Karışımı Çayı: Bal, erken deşarj konusunu çözüme kavuşturmada oldukça başarılıdır. Zencefil ve bal karışımı ile erken doyuma ulaşma sorununa net çözüm bulabilirsiniz. Araklı tüketmeye itina göstermelisiniz.

Melisa ve Sarı Kantaron Çayı: Erken Boşalma’yı geciktiren en kolay yöntemler arasında melisa ve sarı kantaron çayı tüketimi gelmektedir. Bu çaylar hem vücudu rahatlatıcı kriter barındırmakta ayrıca seks sırasında gecikmeyi sağlamaktadır.

Çörek Otu: Çörek otunu doğrudan tüketen ya da çörek otu yağını kullanımı, cinsel ilişki öncesinde veya sırasında erken doyuma ulaşmayı büyük oranda ertelemektedir.

Bamya: Erken doyuma ulaşmanızı engelleyen bitkiler içinde bamyada yer almaktadır.