Erken Boşalma Nedir?

  • 1 Star
    Loading...

Genellikle 40 yaş altı erkeklerde en sık görülen cinsel rahatsızlıklardan en önemlisi olan Erken Boşalma neredeyse her 2 kişiden 1’inde görülmektedir. Bu rahatsızlığı doğal kürlerle büyük oranda çözebilir, sorununuzun önüne geçebilirsiniz.

Erken Boşalma Orgazmı ve Cinsel Hayatı Negatif Olarak Etkilemektedir

Bu problemin cinsel ilişkinin süresini kısalttığı ve o esnada yapılan davranışların kalitesini düşürdüğü araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Sertleşme fonksiyonunu da olumsuz etkileyen bu sağlık sorunu, partnerinizin de cinsel heyecanı ve orgazma ulaşmasını negatif olarak etkiliyor. Araştırmalar sonucunda, bu sorunu yaşayan 3 erkekten birinin depresyonda olduğu ve 10 kadından dördünün de eşinin erken boşalması sebebiyle cinsellikten heyecan alamadığı tespit edilmiştir.

Erken boşalma

Cinsel Performansınızı Doğal Besinlerle Arttırın

Doğal olarak yapılan kür’ün cinsel gücü ve performansı artırdığı birçok uzman doktor tarafından söylenmektedir. Cinsel anti-aging uygulaması olan bu doğal kürler, sağlık şartlarına, hastanın yaşamına ve hastanın cinsel performansına göre hazırlanmaktadır. Bu doğal kür, cinsel kuvveti ve performansı arttırmaktadır. Bu kür sayesinde penisiniz güçlenmekte ve gençleşmektedir.

Yaptığınız Kürler Sayesinde Kaslarınız Güçlenmektedir

Prostat enfeksiyonları, prostat büyümesi, tiroit sorunları, idrar yolu enfeksiyonları, şeker hastalığına bağlı nöropatiler Erken Boşalma süresi kısaltılabilmektedir. Sertleşme problemi bu rahatsızlığa yol açabilmektedir.

Erken boşalma

Türkiye’de Erkeklerin Boşalma Süresi 3,7 Dakika

Dünya üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda dünyadaki boşalma süresinin ortalama olarak 4,5 dakika olduğu tespit edilmiştir. Bu süre 50 saniye ila 44 dakika arasında değişmektedir.  Türkiye’de ise bu süre 3,7 dakikadır.

Uluslararası cinsel tıp birliği Erken Boşalmayı tanıtma da; Bu rahatsızlığı ve kısa sürede ortaya çıkan boşalmayı, vajina girişi öncesi veya giriş sonrası takriben 1 dakika içinde olmasıyla tanımlanmaktadır. 1 ila 1,5 dakika arasındaki boşalmalar muhtemel olarak bu sorununuz olduğu manasına gelmektedir. Daha ileri vakalarda ise, penise herhangi bir uyarı etkisi bulunmadan sadece cinsel düşünceler ile boşalma tetiklenebilir.

Boşalmanın süresi kadar, boşalmayı erteleyebilme kabiliyeti, cinsel tatminin düzeyi ve erken boşalmanın çiftler üzerinde yarattığı etkiler de bu rahatsızlığın tanısında kullanılan önemli kriterlerdir.  Bu rahatsızlığın tanısındaki en etken faktör ise boşalma olayının çiftin istediği süreden önce olması ve tatmine ulaşılamamasıdır.