Gelin Aksesuarları Nelerdir?

  • 1 Star
    Loading...

Hepimizin ortak hayali olan düğün günü, beraberinde birçok farklı seçim yapma sorumluluğunu da getirmektedir. Sadece gelinlik almak ve çeyiz dizmek ile bitmeyen bu alış-veriş silsilesi, Gelin Aksesuarları olarak da devam etmektedir. Ne tür bir gelinlik alırsanız alın, gelinliğinizi tamamlamak için bu ince ama önemli aksesuarlardan faydalanabilirsiniz. Almış olduğunuz aksesuarlar sizleri daha gösterişli yapmakta ve çıplak görüntünüzü ortadan kaldırmaktadır.

Birçok şık detayı barındıran bu aksesuar çeşitleri Gelin Buketi, Gelin Taçları, Gelin Ayakkabısı, Gelin Takıları, Gelin Saçı için Küçük Aksesuarlar, Takı Keseleri, Duvaklar, Gelin Eldivenleri, Gelin Kemerleri, Gelin Kürkü gibi farklı seçeneklerde karşımıza çıkmaktadır.

Gelin Aksesuar

Gelinliği giymeniz ve saç ile makyajınızı tamamlamanız sonrasında oluşan fevkalade görüntünüzü, bu aksesuar ile tamamlayarak Olağanüstü bir görünüme kavuşabilirsiniz. Gerek fotoğraf çekimi, gerekse düğün video ve fotoğraflarınızda unutulmayacak anılar biriktirmeniz için bu aksesuarları da dikkatli bir şekilde temin etmeniz gerekmektedir.

Gelinliğinize, Gelin saçınıza, Düğün konseptinize ve Düğün mevsiminize göre şekillendirebileceğiniz bu aksesuarlar ile harika bir Gelin olacaksınız.

Gelin Aksesuarları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mevsim

Düğün için hangi mevsimi seçtiyseniz, aksesuarlarınızda da bu etkiyi kullanabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz mevsimin özelliklerini de katabileceğiniz Gelin Aksesuarları renklerden ve sezon modasından ilham alınarak temin edilebilir. Mesela Kış Düğünü yapmak istiyorsanız beyaz bir kürk seçebilir, yapma çiçeklerden oluşan bir Gelin Buketi kullanabilirsiniz. Eğer Bahar Düğünü yapmak istiyorum diyorsanız canlı çiçeklerden oluşan bir Gelin Tacı ve Gelin Buketi tercih edebilir, gelinliğinize daha fazla renk katabilirsiniz.

Düğün Mekanı

Otel veya Balo düğünü yapmayı planlıyor iseniz prenses bir tarz yaratabilir, taşlı bir Gelin Tacı, Prenses Eldivenleri ve broşlar tercih edebilirsiniz. Kır düğünü planlıyor iseniz bol çiçekli bir Gelin Buketi ve Gelin Tacı seçebilirsiniz. Sahil düğünü yapmak istiyorsanız da sade bir gelinliğin yanına sade bir Gelin Tacı ve Gelin Çiçeği seçebilir, ekstra olarak beyaz bir şapka dahi takabilirsiniz.

Gelin Aksesuarları

Gelin Aksesuarları Nelerdir?

Birçok farklı şekilde Gelin Aksesuarları bulunmaktadır. Sizlere başlıca gelin aksesuarlarını tanıtalım;

Duvak

En güzel aksesuarlardan birisi olan Duvak, gelinliğinizin kumaşıyla aynı olmalı ve gelinliğinizin süsleme durumuna zıt olarak kullanılmalıdır. Yani çok taşlı ve süslü bir gelinlik için sade bir duvak, Sade bir gelinliğin yanına ise işlemeli bir Duvak seçebilirsiniz.

Kullandığınız Duvak, gelinliğinizi kapatmamalı ve dans etmenize engel olmamalıdır. Son günlerin en kullanışlı modellerinden birisi olan çıkarılabilir Duvak çeşitlerini kullanmanız fotoğraf çekimi ve dans için sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Gelin Duvağı

Gelin Ayakkabısı

O büyük günün yorgunluğunu sizinle taşıyacağını ve sizleri ekstra olarak yoracağınız bildiğiniz Gelin Ayakkabılarının yanında, ilerleyen saatlerde giymek için rahat ayakkabılar da bulundurmalısınız. Rahat bir Gelin Ayakkabısı tercih ederseniz ayaklarınız o kadar rahat edecek ve sizde bir o kadar rahat davranabileceksiniz.

Alacağınız Gelin Ayakkabısının topuk boyu mutlaka gelinliğinizin etek boyuna uyumlu olmalı, mümkünse ayakkabılarınız ile birlikte Gelinlik provası aldırmalısınız. Bunun yanı sıra damat bey ile aranızdaki boy farkına uygun olarak Gelin Ayakkabısı seçmeniz sizin için daha doğru olacaktır.

Son olarak alacağınız Gelin Ayakkabısı gelinliğinizin modeline uygun olarak alınmalıdır. Bazı yerlerde gelinliğinizin kumaşından dahi yaptırabildiğiniz bu ayakkabılar haricinde gelinliğinizde alacağınız küçük bir işleme modelini ayakkabınıza işleterek daha mükemmel bir görüntü elde edebilirsiniz. Hazır ayakkabı alacaksanız gelinliğinizle doğru orantılı seçimler yapmalı, sade bir gelinliğe sade, bol işlemeli ve gösterişli bir gelinliğe ise havalı ve taşı bir Gelin Ayakkabısı almalısınız.

Gelin Ayakkabısı

Gelin Tacı

Gelin başı için en önemli aksesuar olan Gelin Tacı, duvağı tutmasının yanı sıra saçınızı daha çok belirgin hale getirmek amacıyla da kullanılmaktadır. Birçok çeşidi bulunan Gelin Tacı, saçınıza, gelinliğinize, düğün konseptinize ve düğün mevsiminize uygun olarak alınmalıdır. Örneğin otel düğünü yapmak istiyor iseniz taşlı ve ışıltılı, bahar düğünü yapmak istiyor iseniz çiçeklerle bezenmiş Gelin Tacı seçebilirsiniz.

Gelin Tacı

Gelin Buketi

Bir gelinin en şık ve en güzel aksesuarı olan Gelin Buketi seçerken, Gelinliğinizi bastırmamasına dikkat etmelisiniz. Ömür boyu saklamak istiyorum diyorsanız yapay çiçeklerde oluşan bir Gelin Buketi temin etmeniz daha uygun olacaktır. Fotoğraflarınıza ve size renk katması için seçeceğiniz bu Gelin Buketi, Düğün mevsiminize ve Gelinliğinize uygun olarak seçilmelidir.

Takı Kesesi

Size ve Damada takılacak olan takıların kolay taşınması ve gelinlik ve damatlığa zarar vermemesi amacıyla kullanılan Takı Kesesi, gelinliğinize uygun bir kumaştan hazırlanmalıdır. Gelinliğiniz de işleme var ise aynısını Takı Kesesine de işlettirebilir, hoş ve zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Takı Kesesi

İç Çamaşırı

Dışarıdan görünme imkânı olmasa da sonrası için sizi en iyi hissettirecek aksesuar olan İç Çamaşırı, gelinlik modelinize uygun olarak seçilmelidir. Prova öncesinde temin ederek, gelinliğinizde pot durup durmadığını kontrol edebilir, eğer duruyorsa ona uygun önlemler alabilirsiniz.

Açık renk bir İç Çamaşırı almanız daha uygun olmakla birlikte o güne uygun olarak özel İç Çamaşırları almanız size kendinizi daha iyi ve daha güzel hissettirecektir. Gelin Aksesuarları konusunda yazımızdan bilgi alabilir Gelin Tacı ve Gelin Buketi konusunda daha önceki yazılarımızı okuyabilirsiniz.