Gelin Buketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 1 Star
    Loading...

O özel günün hayaliyle yanıp tutuşan birçok bayanın gelinlik seçimi ve aksesuarları ile oldukça yorulduğu evlilik döneminde Gelin Buketi veya Gelin Tacı gibi dikkat edilmesi gereken detaylar mevcuttur. Bedene ve düğün konseptine uygun olarak seçilen gelinlik sonrasında bu aksesuarlar gelinliğe ve düğün konseptine göre seçilmekte ve muhteşem olan görüntünüzü olağan üstü kategorisine taşımaktadır. Ayrıca Gelin Tacı seçmediyseniz konu ile ilgili önceki yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Gelinlik aksesuarlarının en çok göze çarpan ayrıntısı olan gelin çiçeği, trend olarak her sezon değişmekte ve gelinlere sunulmaktadır. Onlarca çeşitte seçilebilen gelin çiçekleri doğal, yapay olarak ayrılmasının yanı sıra birçok farklı renk ve desen olarak ta karşınıza çıkmaktadır. Gelinlerin seçerken en çok zorlandığı aksesuarlardan olan gelin çiçeği, gelinlerin daha estetik ve daha gösterişli olmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Gelin Çiçeği

Gelin Buketi Seçimi

Genel kapsamda doğal ve yapay olarak ayrılan gelin çiçekleri her 2 çeşitte de birbirinden farklı avantajlar sunmaktadır.

Canlı Gelin Çiçekleri: Genellikle bahar ve yaz mevsiminde düğün yapan gelin adayları tarafından tercih edilen doğal çiçekler, Kır ve plaj düğünü gibi organizasyonlarınızda doğal çiçek içeren buketleriniz ile mükemmel bir uyum sağlayacak ve görünümünüzü daha fazla güzelleştireceksiniz. Ayrıca gelin çiçeğinize uygun bir taç takmanız veya damat adayının peçete cebine ufak bir buket koymanız enfes bir görüntü oluşturacaktır.

Gelin Çiçeği

Canlı çiçek almanız durumunda en çok dikkat etmeniz gereken husus çiçek boylarıdır. Gelinliğinize bulaşmaması açısından boyalı çiçek seçmemeye özen göstermeli, çiçek buketinizin arasına tül gibi aksesuarlar katarak daha gösterişli bir görüntü yakalayabilirsiniz. Kır düğünü yapmak istiyorsanız kırmızı, sarı ve pembe renklerde çiçekler seçmeli, mevsim uyumunu mükemmel bir şekilde hissetmelisiniz.

Yapay Gelin Çiçekleri: Sonbahar veya kış düğünü yapmayı planlıyorsanız, ağır ve daha klasik bir görüntü veren yapay çiçeklerden oluşan Gelin Buketi seçmelisiniz. Dilediğini renkte seçim yapabileceğiniz bu gelin çiçekleri, boya gibi bir dert oluşturmadığı için bütün gün elinizde taşımanıza uygundur. Düğün fotoğrafları için de gayet estetik bir görüntü sağlayan yapay gelin çiçeklerini hatıra olarak ta istediğiniz kadar saklayabilirsiniz.

Gelin Çiçeği

Gelin Buketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Gelin çiçeğinizi seçmenizde dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Gelin çiçeği seçiminizi bu durumlara göre yapmanız enfes bir görünüm için daha doğru olacaktır. Gelin Buketi seçerken;

 

  • Seçeceğiniz buket düğün konseptine ve gelinliğinize uygun olmalıdır.
  • Gelin çiçeğiniz taşıyabileceğiniz kadar hafif ve büyüklükte olmalıdır.
  • Gelin saçınıza uygun olarak buket seçimi yapılmalıdır.
  • Son olarak buketinizin kurdelesi için gelinliğiniz kumaşında temin etmeli ve çiçekçinize vermelisiniz.