Gelin Tacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • 1 Star
  Loading...

Her genç kızın en büyük hayallerinden birisi olan evlilik, Beyaz bir Gelinlik ile birlikte Gelin ayakkabısı, Gelin Tacı, Gelin Çiçeği vb. gibi aksesuarla birlikte hayal edilmektedir. Kusursuz bir düğün organizasyonu için her detay en ince ayrıntısına kadar düşünülmekte ve bu sayede rüya gibi bir düğün meydana gelmektedir. O eşsiz gününüzde güzelliğinizin perçinlenmesi için yazdığımız aksesuarlara gereksinim duyulmakta, bu aksesuarlar gelinliğin modeli, gelin saçı gibi etkenlere bağlı olarak seçilmektedir.

Gelin Taçları

Gelin Aksesuarları Nelerdir?

Minicik detaylar gibi gözükse de olağanüstü olan görüntünüzü daha da zenginleştiren bu aksesuarlar gelin adayının vazgeçilmez parçaları arasındadır. Bu aksesuarların belirlenebilmesi için düğün planlaması, Gelinliğin seçilmiş olmalı gibi etkenlerin kesinleşmiş olması gerekmektedir. Gelin aksesuarları başlıca;

-Gelin Takıları

-Kına ve Düğün Taçları

-Gelinliğe uygun olan bir Duvak seçimi

-Olmazsa olmaz Gelin çiçeği

-Gelin Eldivenleri ve saç, toka gibi nesnelerdir.

Kate Middleton Gelin Tacı

Gelin Tacı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mükemmel bir Gelin olabilmek için en önemli parçalardan olan Gelin Tacı, göz kamaştıran bir şıklığa sahip olmalıdır. Gelin aksesuarlarından olan taç seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

 • Düğün yapılacak mevsim
 • Düğün konsepti
 • Gelinlik ve Gelin Saçına göre belirlenmektedir.

Gelin Tacı satın alırken, taç üzerinde kullanılan taşların kalitesine ve tacın sağlamlık durumuna dikkat edilmelidir. Hafif ve şık bir duruş sergilemesi gereken bu taçlar seçtiğiniz konsept ve mevsime göre değişiklik gösterebilmektedir.

 • Otel düğünü göz kamaştıran salonlarda yapılan, lüks ve gösterişli düğünlerdir. Böyle bir ortamda Prenses kesim bir gelinlik seçmeniz daha doğru olacak ve seçmiş olduğunuz Taç’ da mekâna uyumlu olarak gösterişli ve taşlı olursa daha dikkat çekici duracaktır.
 • Kır veya Plaj düğünü yapmak istiyorsanız Helen tarzı gelinlik giymeniz konsepte daha uygun olacaktır. Kabarık gelinlikler bu ortamlarda hareket kabiliyetinizi sınırlayacak ve sizi zor duruma sokacaktır. Ayrıca taç seçiminizde çiçekli taçlar bu ortama uyum sağlayacak ve size hoş bir görünüm katacaktır.
 • Sonbahar düğünü yapmak istiyorsanız sade ve şık bir gelinlik seçmeniz konsepte daha uygun olacaktır. Ayrıca Gelin Tacı olarak bu mevsimde tek sıra taşlardan oluşan veya yaprak desenleriyle süslenmiş taşlı modeller görünümünüzü daha da taçlandıracaktır.

Gelin Tacı Modelleri

Birçok etkene bağlı olarak değişebilen Gelin Tacı seçimi, başlıca gelinliğinize ve düğün konseptinize uygun olarak değişmektedir. Son döneme damga vuran Taçlar başlıca;

 • İnci süslemeli gelin taçları: Sade bir gelinlik seçiminde zarif bir görüntü sağlayan bu taç, en etkili olarak topuz model saçlarda durmaktadır.

İncili Gelin Taçları

 • Çiçek süslemeli gelin taçları: Özellikle son zamanlara damga vuran bu taç modeli, renkleri ve duruşları nedeniyle çokça tercih edilmektedir.

Çiçekli Gelin Taçları

 • Kristal işlemeli gelin taçları: Ağır gelinlikler için ideal olan bu taç modeli, otel veya balo salonu gibi düğün konseptlerinde seçilmektedir. Işıltınızı daha da kuvvetlendiren bu taç, dağınık topuz modellerinde mükemmel bir etki göstermektedir.

Kristal Gelin Taçları