Gelinlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 1 Star
    Loading...

Gelin adaylarının kafasını en çok karıştıran ve üzerine binlerce hayal kurduğu Gelinlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler bir kaç başlıkta incelenebilir. Gelin adaylarımız bu tercihlere göre seçim yapılması durumunda daha başarılı ve daha güzel sonuçlar elde edecektir.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçmek

Şahane bir gelin olabilmek için kusursuz vücuda sahip olmanıza gerek yok. Sadece vücut tipinize göre gelinlik seçmen yeterli. Bunu yapmak için sadece vücut şeklini bilmen ve ona göre bir seçim yapman gerek. Belli başlı bir kaç çeşitte vücut tipi bulunmaktadır. Bunlar;

-Kum saati: İnce bir bele sahip ve göğüs kalça ölçün neredeyse eşit ise bu vücuda sahipsin. Senin vücut tipine hemen hemen her gelinlik yakışmakta fakat en çok balık tarzı gelinlik fiziğini daha iyi ortaya çıkarmaktadır. Alacağın gelinliği sadece mevsime göre seçmen yeterli.

-Armut: Kalça kısmı vücuda oranla daha geniş ise bu vücut tipine sahipsin demektir. Genellikle A kesim gelinlikler tercih sebebidir. Bu tarz gelinlikler ile omuzların, kalçalarına eşit gibi duracak ve bedenin orantılı olacaktır.

-Elma: Bel kısmın kalın ve düz bir kalçan var ise bu vücut tipine sahipsin. V yaka dekolteli gelinlikler senin üzerinde daha iyi duracaktır. Bu tarz gelinlik modelleri ile boynunu daha güzel gösterebilirsin. Fakat dozuna dikkat men gerekli yoksa odak noktasını tamamen göğüslerine çekmiş oluruz.

-Atletik: Kalçan dar ve göğüslerin çok büyük değil, vücudun daha çok dikdörtgene yakın ise bu gruptansın. Senin için en ideal gelinlik modeli düz kesim ve omuzları ortaya çıkaracak straplez tarzı gelinlik modelleridir.

Bu vücut tipleri harici birkaç farklı tip’te bulunmaktadır. Bunlar yukarıda yazdıklarımızla hemen hemen aynı olduğu için yukarıdaki tarzlardan birisini seçebilirsiniz.

Özel Dikim mi, Hazır mı?

            Gelinlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler‘ de en önemli faktörlerden olan özel veya hazır gelinlik seçimi için düğüne kalan vakit çok önemlidir. Eğer uygun vakit var ve vücuduna uygun gelinlik bulamadıysan diktirmek daha iyi olacaktır. Ama unutmadan bu yöntem biraz daha maliyeti arttırmaktadır.

Mekân Seçimine Göre

Açık hava veya kır bahçesi ya da düğün salonu gibi mekânlardan hangisinde düğününü yapmayı kararlaştırdıysanız o mekâna uygun gelinlik seçmen daha uygun olacaktır. Kır bahçesi için daha salaş ve helen tarza yakın seçimler yapmanız daha uygun olacaktır. Otel düğünleri içinse daha gösterişli ve daha az kabarık gelinlik, Salon düğünleri içinse daha kabarık gelinlikler tercih edebilirsiniz.

Mevsime Göre

            Gelinlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenlerden birisi de mevsime göre gelinlik seçmektir. Düğününüzü yapmak istediğiniz mevsime göre yapacağınız seçimler sizlere fikir oluşturabilmektedir. Mesela bahar aylarında biraz daha çiçekli ve ince kumaşlı tercih sebebi olurken, yaz mevsiminde dekolteli ve yoğun tüllü seçimler yapabilirsiniz. Sonbahar için kırık beyaz tonda, kış için ise normalden daha gösterişli ve taşlı gelinlik seçmeniz daha doğru olacaktır.