• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Hangi çeşit fondöten kullanmalıyız?

  • 1 Star
    Loading...

Kusursuz makyajın olmazsa olmazı fondöten öyle bir etkiye sahiptir ki, bir anda kişiyi bambaşka bir görüntüye taşıyabilir. Ancak cilt tipine uygun tercihler yapılmadığı zaman, pürüzsüz bir cilt yerine, pul pul duran ya da parlayan bir yüzle karşı karşıya kalabiliriz. peki hangi cilt tipi, hangi çeşit fondöten tercih etmeli?

Yağlı Ciltler:

Yağlı ciltler için en uygun fondöten pudralı ve krem formunda olanlardır. Bu çeşit fondötenler yüzünüzün parlamasını önleyecek ve cildinizin kusursuz görünmesini sağlayacaktır.

Kuru Ciltler:

Kuru cildi olan kişiler için en uygun olan fondöten, sıvı formunda olanlardır. Hem kullanışı oldukça rahattır, hem de yüzünüzün kuruyup pul pul durmasını engelleyecektir.

Normal Ciltler:

Normal ciltler sıvı, krem ya da köpük formunda hemen hemen her çeşit fondöten kullanabilir. Ancak içlerinde en uygun olanı sıvı fondötenlerdir. Sıvı formundaki fondötenler cildinizin kusursuz görünmesini sağlayacaktır. Parlama olursa hafif bir pudra ile yüzünüzü matlaştırabilirsiniz.