İdeal Topuklu Ayakkabı Nasıl Seçilir?

  • 1 Star
    Loading...

            Topuklu Ayakkabı seçimi ve bu tarz ayakkabılar her daim modanın kalbi olmaktadır. Kadınların vazgeçilmez parçalarından biri olan bu tarz ayakkabılar her kombine şıklık katmaktadır. Bu ayakkabıyı giyerken de kimi noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kolay ayrıntılarla kendinizi topuklu ayakkabılarınızın içerisinde çok rahat hissedebileceksiniz. Bu ayakkabılar ile farkınızı yaratacak ufak adımlar atın!

Bu ayakkabılar yürüyebilmek oldukça zor bir noktadır. Bayanlar şıklığından ödün vermemek üzere topuklu ayakkabıdan ne kadar canları yansa da vazgeçemezler. Bu çeşitteki ayakkabılar, sizlere spor ayakkabılardaki rahatlığı vermezler. Ufak adımlar ile yürümeniz özgüveninizi tazeler ve rahat bir yürüyüş seçeneğini size sunar. Topuklu tarz ayakkabı seçen kişiler, tarzlarını yürekli bir şekilde yansıtmaktadır. Bu ayakkabıların kıyafetiniz ve aksesuarlarınız ile bir arada uyumu içermesi gerekir.

Kendinizi hür hissedeceğiniz ve sınırlarınızı zorlayacağınız bu topukluların seçimini yapmak, sizlere kendinizi daha iyi hissettirecek. Topuklu Ayakkabıyla yürümek dikkat ve itina gerektirir.  Oldukça zorlu olan bu ayakkabılar ile yürürken adeta bir çizginin içerisinde yürüdüğünüzü düşünerek davranmanız sizler için daha iyi olacaktır. Bunu yapabilirseniz şayet düzgün ve rahat bir şekilde yürüdüğünüzü de görebileceksiniz.

Sizin Tarzınızı Yansıtabilecek Topuklu Ayakkabı Tercihi?

Kıyafetlerinizi her vakit tamamlayan en mühim parçalardan birisi bu ayakkabılardır. Tamamlayıcı olduğundan kıyafetinize doğru bir şekilde ayakkabınız seçmeniz kombininiz açısından oldukça önemlidir. Bu ayakkabının nasıl seçileceğine örnek verecek olursak;

Yüksel bel jean pantolonu giyecek kişiler, bu kıyafete uygun olacak şekilde stiletto ayakkabı seçmeleri gerekir. Açık tonlarda kıyafetlerle ve ekose eteklerle de stiletto ayakkabı kombinlendiği vakit son derecede şık bir tarz yakalayabilirsiniz. Bundan ötürü giyiminizi belirlerken bu ayakkabılarınız ile tarzınızı yansıtın.

İdeal Topuklu Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bayanların vazgeçilmezi olan bu ayakkabılar arasında seçim yaparken dikkat edilmesi gerekir. Bu tarz ayakkabılar katı ve sert bir yapıya sahip olmamalıdır. Ayakkabının içerisinin ve tabanın kaygan yapıda malzemeden yapılmamış olmasına dikkat edilmesi gerekir. Ayağınızın tam ölçüsüne uygun olacak şekilde ayakkabı seçilmesi gerekir. Büyük seçtiğiniz ayakkabılarınız yürüyüş bozukluğuna yol açarken, ufak ayakkabılar da ayaklarınız sıkışmasıyla birlikte parmakta ve ayakta biçim bozukluğu ile birlikte yaralanmalara sebep olacaktır.

Ayakkabınızı seçerken ayaklarınızın yorgun ve şiş olmamasına itina gösterin. Yorgun ve şiş olan ayaklarda denenmiş Topuklu Ayakkabılar doğru seçenek olmayacaktır. İdeal ayakkabınızı seçip mağazanın içerisinde biraz dolaşmalısınız. Rahatlığınız açısından güvenilir olana kadar bunu denemeye devam edin. Ayaktayken ayakkabınızın size uygun olup olmadığı ile ilgili iyi bir karar verebilirsiniz. Ayakkabınızın hangi malzemeden yapılmış olduğunu öğrenin ve ona göre kararınızı verin. Nitelikli malzemelerden yapılmayan ayakkabılar büyük sorunlara sebep olacaktır.

Topuklu Ayakkabı içerisinde ayağınız rahat ve konforlu bir şekilde olmalıdır. Ayrıca ayakkabının içerisine ortopedik tabanlar yerleştirmenizde sizler için daha rahat olacaktır. Eğer ayakta çok duran biriyseniz şayet ön kısma silikon ürünler koyabilirsiniz. Ayaklarınızda rastgele bir şekilde nasır oluşmaması içinde burnu açık olan, yüksek topuğa sahip ayakkabıları seçmelisiniz. İspanyol paça pantolon ve topuklu ile bacaklarınızı uzun gösterme şansınız mevcuttur.  Ama parmak ucu açık olan bu tarzdaki ayakkabıları seçerseniz, bu durum sizi olduğunuzdan kısa gösterir.