• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Kırmızı Ruj Nasıl Sürülür?

  • 1 Star
    Loading...

En çarpıcı ve etkileyici ruj renklerinin başında hiç şüphesiz kırmızı ve tonları geliyor. Ancak kırmızı ruj kişiyi bir anda vezirde edebilir, rezil de…

Kırmızı ruj sürmenin belli kuralları ve teknikleri vardır. Bu cazibeli renk, dudaklarınızı ön plana çıkarır ve kusurların daha fazla göze çarpmasına neden olur. Bundan dolayı bu çekici ama oldukça tehlikeli olan rengi doğru bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Peki kırmızı ruj sürmenin kuralları nedir, nasıl sürülmelidir?

Kırmızı ruj sürmenin kuralları:

Kırmızı ruj kullanacaksınız, yüzünüzdeki tek star dudaklarınız olmalı. Kırmızı ruj ile birlikte kesinlikle, renkli, ağır bir göz makyajı yapmayın.
Kırmızı ruj ile dudaklarınızı ön plana çıkarıyorsanız, allık sürerken oldukça cimri davranmalısınız.
İnce dudaklara sahipseniz kırmızı ruju çok fazla tercih etmemelisiniz.
Kırmızı ruj sürdüğünüzde, kaşlarınızı belirginleştirmeyi unutmayın…

Kırmızı ruj nasıl sürülmeli? 

Kırmızı, tüm dikkati dudaklarınıza toplayacağından kusurları olduğu gibi gözler önüne serecektir. Bundan dolayı rujunuzu sürmeden önce ilk olarak, dudaklarınıza peeling yaparak ölü deriden arındırmalı ve sonrasında nemlendirmelisiniz.
Dudaklarınıza ince bir tabaka halinde fondöten sürün.
Fondöten kuruduktan sonra ince bir tabaka da pudra sürün. Bu işlem rujunuzun daha dayanıklı ve dudaklarınızın daha pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.
Rujunuzun tonuna yakın bir renkteki dudak kalemi ile dudaklarınıza çerçeve çizin ve daha sonra parmak uçlarınızla çok hafif bir şekilde dağıtın.
Şimdi sıra geldi rujunuzu sürmeye. ruju öncelikle dudaklarınızın ortasından sürmeye başlayın.
Daha sonra bir peçete ile rujun fazlalığını alın ve aynı şekilde ikinci katı sürün.
Dudaklarınızı daha dolgun göstermek istiyorsanız son olarak parlatıcı sürün. Eğer dudaklarınız yeterince dolgunsa, parlatıcı kullanmaktan kaçınmalı ve kırmızının koyu tonlarını tercih etmelisiniz.

(Visited 1 time, 1 visit today)