Kısa Boylu Kadınlarda Giyim Önerileri

  • 1 Star
    Loading...

Kısa boylu olmak kimi vakit avantaja, kimi zamansa dezavantaja neden olan bir durumdur. Kısa Boylu Kadınlarda Giyim Önerileri hakkında özellikle de giyim seçiminde dezavantajlar fazla olduğu için araştırma yaptık. Kısa boylu kadınlar kilo problemi de yaşıyorsa kıyafet seçiminde daha dikkatli davranmak zorundadır. Aksi biçimde meydana getirilen kombinler hem daha kısa boylu, aynı zamanda daha kilolu bir görünüme neden olmaktadır. Kısa boylu hanımlar için stil önerileri sunarak bu sorunu nasıl çözmeniz gerektiğine değineceğiz.

Şık kombinler yaparak boy sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Sunacağımız öneriler bir tek kısa boylu kadınların değil, uzun boylu bayanların da dikkat etmesi gereken detaylar içermektedir. Günlük yaşamda, özel gecelerde veya sıradan bir günde kombin yapmanız gerektiğinde size sunduğumuz önerilerimizi dikkate alarak kısa boylu olmanızı avantaja çevirebilirsiniz.

Kısa boylu kadınlarda giyim tavsiyeleri

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Kısa boylu ve şişman vücut tipine uyan kadınlar için giyim aşamasında yapılacak tek bir yanlış kötü bir görünüme neden olurken, tek bir doğru ise birçok kusuru kapatmaya yetmektedir. Kısa boylu kadınların stil sahibi görünmesi için dikkat etmesi gereken konulardan bazıları şunlardır;

Kıyafetlerinizi Tek Renk Tercih Edin

Olduğunuzdan daha uzun görünmek istiyorsanız mutlaka düz ve tek renk kıyafetler tercih edin. Bilhassa iri desenleri bulunan parçalardan uzak durmalısınız. Çizgili kıyafetler tercih edecekseniz çizgilerin boyuna doğru olması daha uzun görünme etkisi yaratacaktır.

Yüksel Bel Pantolon Giyin

Vücudunuzu saran yüksel bel pantolonlar bacak boyunuzu olduğundan daha uzun gösterir. Bol paça ve İspanyol paça pantolon kullanmak istiyorsanız kesinlikle yüksek topuklu ayakkabı ile kombin etmelisiniz. Yüksek bel pantolon kullanırken bluzunuzu pantolonunuzun içine saklamanızda fayda var.

Kısa boylu kadınlarda stil önerileri

Etek Boyunuzu Kısa Tutun

Düzgün bacaklara sahipseniz etek boyunuzu kesinlikle kısa tutun. Kısa boylu nasıl giyinmeli sorusunda en önemli cevaplardan birisi etek kombini ile ilgilidir. Eteğinizin üzerine bolca parçalar kullanmaktan kaçının. Ek olarak etek kullanırken ayakkabınızı da sivri burun tercih ederek boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

İnce Kemer Kullanın

Kısa Boylu Kadınlarda Giyim Önerilerinden biriside yüksek bel pantolon kullanımına dikkat etmektir. Burada amaç hem vücudu sarmalayan kıyafet kullanımı, aynı zamanda beli daha ince göstermektir. Bu amaca ulaşmak istiyorsanız kesinlikle ince kemerler tercih edin.

Ufak Çantalar İdeal

Küçük ve mini boyutlu çantalar sizin için ideal. Kısa boylu bayanlarda büyük çanta kullanımı daha kilolu bir görünüme niçin olmaktadır.

Kısa boylu kadınlarda giyim önerileri

Kısa Boylu Kadınlarda Giyim Önerileri tavsiyeleri içinde son olarak eğer kullanabiliyorsanız gardırobunuzu baştan aşağı topuklu ayakkabılarla donatmanızı da tavsiye ederiz. Çünkü kısa boylu kadınlar için en büyük destek topuklu ayakkabı ile meydana getirilen kombinlerdir.