Kıyafete Göre İç Giyim Nasıl Olmalı?

  • 1 Star
    Loading...

Her Kıyafete Göre İç Giyim mi olur? diyorsanız, her giyim tarzına ve ihtiyaca göre iç giyim farklı olabilmektedir. İç giyim tarzınız abiyede, günlük kıyafetlerde ve spor yaparken değişiklik gösteriyor, değil mi? Her duruma uygun olarak ihtiyaç duyacağınız iç giyim ürünlerini ve kullanımlarını ele aldık.

Günlük Kıyafetlerle İç Giyim

İç giyim’in temel parçalarından olan külot ile sütyeni ele alalım. Külot konusu, konfor ve görünüm açısından titiz bir noktada yer alıyor. Kumaş etek ve pantolonlarınızı bedeninizi rahatlıkla saran ve dikişsiz külotlardan seçmeye özen gösterin. Bunlara özen göstermeniz durumunda kıyafetinizde iz oluşmaz ve görünüm açısından bir kaza yaşamazsınız. İz oluşmasını önlemek için, tanga, string ve brazilian modellerini de değerlendirebilirsiniz.

Kot kumaşından olan etek ve pantolonlar konusu ile ilgili ise seçim sizin, daha az seçici olabilirsiniz. Günlük giyimde sütyen konusu da önemlidir. Gömleklerinizle kullanacağınız bir sütyen, gömleğinizin rengine göre değişebilir. Beyaz bir gömleğin içinden ten veya beyaz renk sütyenler sıklıkla tercih ediliyor. Ancak tarzınıza göre farklı renkler de seçebilirsiniz. Yalnız bu renk konusunu sakın ihmal etmeyin.

Standart sütyenler gündelik giyiminizi yeterli ölçüde destekler. Askılarını çıkarıp kıyafetlerinize göre uyarlayabilirsiniz.

Abiye Kıyafetlerle İç Giyim

            Kıyafete Göre İç Giyim‘de abiye kıyafetlerinizde nasıl bir iç giyim seçeneği kullanmam lazım diyorsanız, abiyelerinizi değerlendirmeniz gerekiyor. Değerlendirme soruları:

  • Sırt veya göğüs dekoltesi var mı?
  • Sütyen askıları olsun mu, olmasın mı?
  • Korse giymeye ihtiyacım var mı?
  • Külot seçimim nasıl olmalı?
  • Çorap ve jartiyer ihtiyacım olacak mı?

Sırt veya göğüs dekolteniz varsa, silikon sütyen seçmeniz daha doğru olacaktır. Bu sütyen, sırtı açık kıyafetler için sütyen, göğüs dekoltesi için sütyen hepsi ayrı bir farkındalık gösteriyor. Yukarıdaki sorulara uygun olarak sütyen, korse ve külot seçimi yapabilirsiniz. Bedeninize uygun bir korse ve dikişsiz külotlar uygun seçim olacaktır. … Ayrıca çorap ve jartiyer seçiminizde de bedeninize ve kıyafetinize uygun kombin yapmanızda fayda var.

Kıyafete Göre İç Giyim

Spor Kıyafetlerle İç Giyim

            Kıyafete Göre İç Giyim‘de spor esnasına göğüs bölgenizin konforlu olmasını sağlayan sporcu sütyenleri esasen hepimizin baş tacı…

Spor esnasına terlediğinizde de konforunuzdan ödün vermeden çalışmaya devam edebilmeniz için boxer ve pamuklu seçimleri kesinlikle deneyin. Spor çorapları da yine terleme konusu ile ilgili dostunuz olacaktır, bizden söylemesi.

Spor kıyafetlerle iç giyimin önemli olduğu bir diğer nokta da yapılan spor… Spor iç giyiminiz konforluysa ve rahat hissediyorsanız, ihtiyaç durumunda üzerinizdeki fazla kıyafetleri çıkarmak da sizi rahatsız etmeyecektir. Yoğun bir pilates dersinde tişörtü bir kenara bırakıp, sütyeninizle rahatlıkla devam edebilirsiniz.