Kot Pantolon Seçimi

  • 1 Star
    Loading...

Vücudunuza uygun Kot Pantolon Seçimi ve uygun kot pantolonu bulmak her zaman kolay olmamaktadır. Çok yönlü olarak kullanımıyla hayatımızın her alanında etkisi olan kot pantolonlar, günlük kıyafetlerimizde veya gece kıyafeti olarak da kullanılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi, kot pantolonunuzun vücuduna uygun olması ve sizleri rahat ve şık hissettirmesidir.

Oldukça farklı tarzlarda onlarca çeşide sahip kot pantolonlar her vücut tipine uygun şekilde bulunabilmektedir. Bacak boyunuza ve göbeğinize uygun olarak pantolon bulabilmek artık eskisinden daha kolay olarak bulunmaktadır.

Kesim Çeşitlerine Göre Pantolonlar

Kot Pantolon Seçiminde bir kaç farklı kot pantolon kesimi bulunmaktadır. Bunlar;

-Bol kesim pantolonlar: Bu tarz pantolonlar dar kalçaları saklamakta, bacak kusurlarını kapatmaktadır. Ayrıca kalçaları daha düz ve boyu daha kısa göstermektedir. Bu model dolgun kalçalı değilseniz ve kısa boyluysanız kaçınmanız gereken bir model.

-Bol paça pantolonlar: Bu tarz pantolonlarda dolgun kalçalar daha zayıf görünmekte, bacak kusurları kapatılmaktadır. Bacakları daha kısa gösteren bu pantolon çeşidi kıvrımlı hatlara sahip olan bayanlar için idealdir. Hem şık hem rahat olan bol paça pantolonların tek dezavantajı bacakları kısa göstermesidir. Bu etki topuklu ayakkabılar ile ortadan kaldırılabilir.

-Dar kesim pantolonlar: Kalçaları ön plana çıkaran bu pantolonlar, bacakları uzun göstermektedir. Fakat vücut kusurlarını belli eden bu tarz pantolonlar mutlaka vücut tipini belirleyip alınmalıdır.

-Düz kesim pantolonlar: Fazla kilolarınızı saklamak için en ideal pantolon çeşidi olan düz kesim pantolonlar, dikkatleri kalçanız ve belinizden uzaklaştırmaktadır. Fazla zayıf olanlar için önerilmeyen bu pantolonlar en çok kullanılan modellerden birisidir.

-Klasik model pantolonlar: Vücudunuzu en orantılı şekilde gösteren klasik pantolonlar, her vücut tipine uygun bayanlar tarafından kullanılmaktadır. Şık ve uyumlu olan bu pantolonlarda paçalarınızın kırışık olmamasına dikkat etmelisiniz.

Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi

Sizler için en ideal olan Kot Pantolon Seçimi, vücut tipinize göre seçim yapmanız ile ortaya çıkmaktadır.

-Geniş kalçalarınız var ise bol paça pantolonlar tercih etmeli, skinny pantolon modellerinden uzak durmalısınız. Minik cepli pantolonlar ile kalçalarınızı daha büyük gösterebilir, ince bir bele sahip iseniz yarı yüksek bel pantolonlar ile daha şık gözükebilirsiniz.

-Bir miktar göbeğiniz var ise yüksek belli pantolonlar seçmeli, kalın kumaşlı bu modeller ile göbeğinizi gizleyebilirsiniz. V yaka tarzı üst giyim ile vücudunuzu daha ince gösterebilirsiniz.

-Bacaklarınız kısa ise enine yırtık kotlardan uzak durmalı, bootcut kesim pantolonlar tercih etmelisiniz. Topuklu ayakkabı ile kot pantolonunuzu destekleyerek boyunuzu daha uzun gösterebilir, koyu renk ve arka cebi bulunmayan pantolonlarla siluetinize katkı yapabilirsiniz.

Kot Pantolon Seçiminde Uzun bacaklara sahipseniz ve kalçalarınız bacaklarınız ile orantılıysa skinny tarz pantolonlar seçebilir, yırtık modellere yönelebilirsiniz. Vücudunuzun üst kısmını da baz alarak kot pantolon seçmeniz daha doğru olacaktır.