Makyajın Püf Noktaları

  • 1 Star
    Loading...

Her kadın kendini güzel ve özel hissetmek ister. Kendini güzel hissetmek isteyen her bayan için ilk akla gelen şey ise Makyaj’ dır. Makyajın güzelliğinizi taçlandırması için uygulanması gereken birtakım Makyajın Püf Noktaları bulunmaktadır. Makyajın temelinde doğru beslenme ve cilt temizliği bulunmaktadır. Sağlıksız bir cilt veya sağlıksız bir beslenme sonucu cildimizde solgunlaşma veya morarma gözükebilmektedir. Bu durumda ne kadar makyaj yaparsak yapalım yüzümüz ışıl ışıl gözükmeyecektir.

Makyaj yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi de oldukça önemlidir. Makyajın en önemli sırrı doğru renk seçimidir. Doğru bir teknik ve uygun renkler ile oldukça etkili bir görünüme kavuşabilirsiniz. Makyajın Püf Noktalarından en önemlisi açık renklerin ışıltı ve dolgunluk, koyu renklerin ise gölge ve inceltici etki gösterdiğinin bilinmesidir.

Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaja başlamadan önce ilk olarak kendi yüzünüzü çok iyi tanımanız gerekmektedir. Cilt tipi ve şeklinizi bilmek yüzünüzü tanımadaki en önemli etkendir. Yüz tipinize uygun bir makyaj seçimi ile daha kusursuz bir görüntü elde edeceksiniz.

Yüzünüzün yüksek bölgelerine açık renkte bir far veya aydınlatıcı bir kozmetik ürünü kullanmalı, yüzünüzün çukur bölgelerine ise koyu allık veya başka bir kozmetik ürünüyle gölgelendirme uygulayarak yüz hatlarınızı vurgulamalısınız. Makyajın Püf Noktaları başlıca;

-Cildinizin tipine ve rengine uygun bir fondöten seçilmeli ve yüze uygulanmalı

-Göz kalemi ve rimel uygulanmalı

-İsteğinize bağlı olarak elmacık kemiklerinize allık kullanmalı ve fırça yardımıyla yayılmalı

-Son kısım ise ruj sürerek dudaklarınızı renklendirmeli ve temel makyajınızı tamamlamalısınız.

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

-Kullandığınız kozmetik ürünlerin kaliteli olmasına dikkat etmeli ve cildinize iyi bakmalısınız.

-Sağlıklı beslenme ve cilt temizliği ile daha canlı ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsiniz.

-Makyaj fırçalarınız dikkatli bir şekilde kullanmalı ve bu fırçaların temiz olduğuna emin olmalısınız.

-Makyaj esnasında yapacağınız aydınlatma veya gölgeme işlemini çok abartmamalısınız.

-En önemli makyaj aşamalarından olan göz makyajınızı göz rengi ve şeklinize göre uygulamalı, gözlerinizi ön plana çıkarmalısınız.

-Etkili ve estetik bir dudak görüntüsü için dudaklarınızın pürüzsüzlüğüne ve rujunuzun bozulmamış olmasına dikkat etmelisiniz.

Yaptığınız makyaj çeşidi bulunan ortama göre değişiklik gösterebilmektedir. Günlük hayatınızda veya özel günlerinizde uyguladığınız makyaj çeşidi daha farklı, birisi daha sade iken birisi daha abartılı olacaktır. Unutmadan Makyajın Püf Noktaları‘ndan biriside fondöten yerine pudra kullanmanız olacaktır. Çünkü pudra ile cildiniz daha sağlıklı ve daha bebeksi bir görünüme kavuşur.