• * Lütfen en az 5 karakter kullanınız.
  • * En az 8 karakter olmalıdır.
  • Lütfen kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi girin. Yeni parola oluşturabilmeniz için e-posta yoluyla bir bağlantı alacaksınız.

Saç boyarken dikkat etmeniz gerekenler

  • 1 Star
    Loading...

Saç boyamanın en pratik ve en ucuz yollarından biri evde yapılan uygulamalardır. Çoğu kadının başvurduğu ve aslında oldukça basit gibi gözüken evde saç boyamada, bazı püf noktalarına dikkat edilmezse, hoş olmayan sonuçlarla karşılaşılabilir. İstenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için nelere dikkat etmeniz gerektiğini çok iyi bilmeniz gerekmektedir.

İşte evde saç boyamanın püf noktaları:

İlk olarak saç boyanızı alırken, üzerindeki renge aldanmayın. Seçtiğiniz ton, birebir aynı olmayacaktır. Unutulmamalı ki, saç renginiz, seçmiş olduğunuz boya rengini doğrudan etkileyecektir.
Tercih ettiğiniz, renk mevcut saç renginizden en fazla 3 ton açık ya da koyu olmalıdır. Zıt renklere direkt olarak geçiş yapmak hem saçınızı yıpratır, hem de saçınızda ton farklılıkları meydana getirir.
Saçınızı eşit parçalara bölerek tokayla tutturun. Bu şekilde boyamayı atladığınız yer olmadığından emin olabilirsiniz.
Boyayı kirli saça uygulamak, daha iyi sonuç verecektir.
Saç boyanızın, kullanma talimatını mutlaka okuyun ve harfiyen uygulayın. Aksi takdirde istediğiniz sonuca ulaşamayabilirsiniz.
Bekleme süresinden ne daha az, ne de daha fazla beklemeyin. Tam saatinde saçınızı yıkayın.
Eğer saçınızın rengini evde kendiniz değiştirmek istiyorsanız, saçınızı tamamen boyamadan önce, boyadan az miktarda hazırlayın ve saçınızdan bir tutam ayırarak, bu tutam üzerinde deneyin. Eğer istediğiniz tonu elde ettiyseniz, saçınızın geriye kalan kısmını gönül rahatlığıyla boyayabilirsiniz.
Saçınızı boyamadan önce saçınızı saç kremiyle yıkamayın ya da boyanıza katmayın. Bu işlem saç renginin dayanıklılığını azaltır ve kısa süre sonra saç renginiz akar.