Size Kırmızı Çok Yakışıyor

 • 1 Star
  Loading...

Hayatımızın her alanını etkileyen renkler, psikolojimizde etkileyerek farklı anlamlar ortaya çıkarmaktadır. Mesela Kırmızı rengi gençliği ve seksapaliteyi temsil ederken, sarı renk geçiciliği ve çekiciliği temsil etmektedir. Renk seçimleriniz duygularınızı, kişiliğinizi, enerjinizi ve günlük modunuzu belli etmekte, insanlara sizin bu duygularınız hakkında bir fikir vermektedir. Doğru şekilde renk seçimleri yaparak kendinizi daha iyi ifade edebilir ve yansıtabilirsiniz.

Taylor Swift

            Kırmızı rengini seviyor iseniz bu yazımızı okumanızda fayda var. Enerjinin, tutkunun ve aksiyonun rengi olan ayrıca güçlü ve çekici olan bu renk, sizi motive etmekte ve harekete geçmenizde size hırs ve kararlılık sağlamaktadır. Aşk ve cinselliği de ifade eden bu renk, şehvet ve arzu duygularını uyandırmaktadır.

Bella Hadid

Çoğu restoranın ambleminde bulunan bu renk ayrıca iştah açıcı özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Uyarıcı etkisiyle yiyecek özlemini arttıran bu renk, saldırganlık ve öfkeyi de körükleyebilmektedir. Hayata karşı gücünüzü ve tutkunuzu dışarı çıkaran bu rengin cinsel hayatınızdaki sorunları ve kansızlık problemini iyileştirdiği de söylenmektedir.

Kırmızı Rengi Kullanmak İstiyorsanız Dikkat Etmeniz Gerekenler

Cinselliği ön plana çıkartmak, enerjinizi yükseltmek ve kendinizden emin görünmek için kıyafetlerinizde kullanabileceğiniz bu rengi, gergin, öfkeli ve ilgi çekmek istemediğiniz zamanlarda giymeniz önerilmiyor.

Amber Heard

Her insana yakışmayan bu renk birazda cesaret ile alakalıdır. Kırmızı bir elbise giyecekseniz;;

 • Buğulu göz makyajı yapabilir
 • Toprak renginde veya nude tonlarda ruj seçimi yapabilir
 • Kahverengi ve gri tonlarında far seçimi yapabilir
 • Siyah french manikür veya nefti yeşil oje sürebilirsiniz.

Vildan Atasever

Bu renkte bir elbise giyecekseniz kesinlikle doğal makyaj tekniklerinden faydalanılmalı, doğal renkler seçilmeli ve makyaj asla abartılmamalıdır. Daha pastel renkler kullanarak, doğallığınızı ve sadeliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Demi Lovato

Renk Kullanımlarınızda Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Yüz makyajınızı, kıyafet seçiminizi ve takılarınızı göz rengine göre seçmelisiniz.
 • Sıcak renk seçimleri bölgeyi daha geniş göstermektedir.
 • Soğuk renkler bölgeyi daha dar göstermektedir.
 • Koyu renkler ince görünmenize yardımcı olabilir.
 • Açık renkler ise bölgeyi daha geniş göstermektedir.

Aşağıda bulunan fotoğraflarımızı inceleyebilir, ünlüler üzerinde Kırmızı rengin etkilerini görebilirsiniz.

Rihanna