Tesettür Şal Çeşitleri

  • 1 Star
    Loading...

Bayanlar için giyim ve kombin erkeklere nazaran çok daha önemli ve ayrıntılı bir konudur. Ayakkabından çantaya, kemerden fulara kadar birçok farklı şekillerde kombin yapılmakta ve renk uyumu sağlanmakta hele birde Tesettür Şal Çeşitleri işin içine girince uyum daha da önemli hale gelmektedir. Eşarbın aksine dikdörtgen şeklindeki kumaşı, rahat ve geniş kullanım alanıyla son zamanlarda bir hayli popüler hale gelmiştir.

Tesettürlü bayanlar için Saç, Baş ve Boyun bölgesini kapatmak amacıyla kullanılan Şallar, sadece İslam dininde değil Dünyanın birçok yerinde popüler olarak kullanılmaktadır. Özellikle Hollywood da bir döneme damga vuran ve aksesuar olarak kullanılan şallar ipek, keten ve şifon gibi birçok farklı kumaş türünden elde edilebilmektedir. Ayrıca bu çeşitlerin içerisinde de düz, saçaklı, renkli ve işlemeli gibi birçok farklı modele sahip olan şallar hemen hemen her kadının ilgisini çekmekte ve kullanılmaktadır.

Tesettür Şal Çeşitleri

Genellikle spor ve rahat giyimi tercih eden bayanlar tarafından kullanılan Tesettür Şal Çeşitleri her sene değişmekte ve güncellenmektedir. Sadece spor ve rahat bir görünüşün yanı sıra özel gün ve gecelerde de kullanılabilmektedir.

Tesettür Şal Çeşitleri Nelerdir?

Son zamanlarda gerek kullanım çeşitliliği gerekse rahatlığı ile eşarp modasının önüne geçen Şal kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır. Başlıca Şal Çeşitleri;

-İpek Şallar: Daha hacimli ve tok bir görüntü veren ipek şallar, yüze yapışmamakta ve daha dolgun durmaktadır. Mevsimsel olarak daha serin tutan ve yakmayan bu şal çeşidi çabuk kırışmakta ve oldukça zor bir bakıma sahiptirler. Bunun yanında sağlıklı da olan ipek şallar tek renk, motifli, desenli, ekoseli ve çizgili tarzlarda karşımıza çıkmaktadır.

-Tafta Şallar: Son günlerde duruşunun ipeğe benzemesi ve uygun fiyatı nedeniyle en çok kullanılan şal modellerinde olan Tafta şallar, poliviskon malzemeden üretilmekte ve kaygan bir yapıya sahiptirler. Pek çok farklı tarz ve desende karşımıza çıkan Tafta şallar günlük yaşantıların vazgeçilmez çeşitleri arasında bulunmaktadır.

-Polyester Şallar: En fazla desene ve en uygun fiyata sahip olan Polyester şallar, uçları dantelli modelleriyle özel günlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Farklı desen ve motifler ile günlük hayatımızda da sık olarak kullanmaktayız.

Tesettür Şal Çeşitleri

-Cotton Şallar: Pamuklu eşarplar olarak da bilinen bu şal modeli son zamanların popüler Tesettür Şal Çeşitleri arasındadır. Bozulma ve kayma yapmaması ile sıkça tercih edilen bu çeşit ayrıca terleme de yapmamaktadır.

Doğru ve uygun şal seçimi bulunduğunuz ortama, cilt renginize, kıyafet renginize, çanta ve ayakkabınıza kadar farklı şekillerde seçilebilmektedir. Cildinize, gözlerinize ve kıyafetlerinize uygun renkleri seçmeli, rahat edeceğiniz ve kaliteli şal modelleri almalısınız.