Tesettür Şal Modelleri 2019 Yılında Gene Rengarenk

  • 1 Star
    Loading...

Ülkemizde kapalı bayanlar şal ve eşarp arasında seçim yaparken, en fazla olarak rahatlığı yüksek olan şalı tercih etmektedir. Tesettür Şal Modelleri 2019 yılında da birçok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Tafta şal, ipek şal, pamuklu şal, şifon şal, paşminal şal ve daha fazla şal çeşitleri vardır.

Tafta Şallar

Tafta şallar tok ve dik durmasından dolayı bayanların tercihleri içerisindedir. Fakat kumaşlarının sert yapısından dolayı bazı kadınlar bu tip şallardan rahatsız olmaktadır. Bu nedenden dolayı uzun süreli kullanımlarda tercih edilmemektedir. Tafta şalları hemen hemen tüm markalar üretmektedir. Tafta şal fiyatları ülkemizde 20 TL ile 50 TL arasındadır. Tabii ki fiyatlar kalite ile doğru orantılı olarak yükselmektedir.

Tafta Tesettür Şal Modelleri 2019

İpek Şal

İpek şallar bayanlar tarafından en çok sevilen şallardır. Çünkü rahatlığı ve duruşu tek kelime ile harikadır. İpek şalların yapısı oldukça yumuşaktır. İpek şallar ülkemizde büyük markalar tarafından üretilmektedir. Armine, Aker, Pierre Cardin şeklinde markalar üzerinden üretilen bu şalların fiyatı ortalama olarak 100 TL ile 150 TL arasındadır.

İpek Tesettür Şal Modelleri 2019

Pamuklu Şal

Pamuklu şallar hayatımıza yeni girmiş olsa da üretildiği andan itibaren çok daha fazla tercih edilmektedir. Çünkü yapısı ve rahatlığı anlamında ipek şala en yakın benzerliği olan şallar pamuklu şallardır. Tesettür Şal Modelleri 2019 yılında özellikle pamuklu şallar olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu şallar yazın terletmemesi ve kışın da soğuktan korumasından dolayı oldukça fazla tercih edilmektedir. Pamuklu şal fiyatları ülkemizde 35 TL ile 105 TL arası fiyatlarda satılmaktadır.

Pamuklu Tesettür Şal Modelleri 2019

Şifon Şal

Şifon şallar ülkemizde bayanlar tarafından pek benimsenmedi. Bunun sebebi ise bu şallar saydam yapıda olmasıydı. Bayanların kulakları ve boneleri gözüktüğü için tercih edilmeyen bu şallar, tam anlamıyla tesettüre uymamaktadır. Şifon şal fiyatları ülkemizde 15 TL ile 35 TL arasında fiyatlara satılmaktadır.

Şifon Tesettür Şal Modelleri 2019

Paşminal Şal

Paşminal şalların yapısı yumuşak ve kalındır. Bu şallar ilk çıktığı sıralarda oldukça yaygın olarak kullanıldı. Şu zamanlarda bu tip şallar pek yaygın olmasa da kışın tercih edilmektedir. Paşminal şal fiyatları ülkemizde 20 TL ile 60 TL arası fiyatlara satılmaktadır.

Ülkemizdeki tesettürlü bayanlar, düğünlerde, mezuniyetlerde, kınalarda şal tercih etmektedir. Tesettür Şal Modelleri 2019 yılında farklı şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Farklı modeller isteyen tesettürlü bayanlar bu yüzden farklı tarzda bağlama yöntemleri denemektedir. Bazı bayanlar şallarını iki omuzları atıp salaş bir model tercih ederken bazı kadınlar ise son zamanda çokça tercih edilen katlı bağlamayı tercih ederek, şalın üst kısmını hafifçe katlayarak güzel bir görüntü oluşturuyorlar.