Vücut Çatlakları İçin En Etkili Çözüm Nedir ?

 • 1 Star
  Loading...

Kadınların her evrelerinde farklı takıntıları vardır.  Bahar ayları yaklaşmadan yaz tatili hayalleri kuran kadınlar Vücut Çatlakları sorununu kapatacak bikini seçmeye başlarlar. Bikini giymek isteyen hanımlar tartışmasız güzel vücutları olsun isterler. Vücutta birçok sebepten dolayı çatlaklar oluşur. Karın, göğüs, bacak bölgelerindeki çatlakların sebeplerinden anlatmak isterim. Çatlakların sebebi ne olursa olsun genetik değildir.

Çatlakların sebepleri içinde en önemlisi hızlı kilo artışı ve azalışıdır. Zayıf vücuda haiz olan bir kadın hızla kilo aldıkça aniden derileri süratlice esnemeye adım atar. Bu hızlı esnemeler deride şok etkisi yaratır ve dalgalar halinde çatlaklar doğar. Diğer bir sebep ise hamileliktir. Hamilelikte de hanımlar hızlı kilo alırlar. Bu nedenle çatlaklar oluşur. Bu çatlaklardan kurtulmak isteyenler yahut önlem almak isteyenler için en etkili çözümleri araştırdık.

Hamilelikte Çatlak Oluşmaması Neler Yapılmalıdır?

Hamile bayanlar ilk aylardan itibaren vücutlarının nem oranlarına dikkat etmelidir. İhmal etmeyin çünkü nemsiz bir vücutta daha hızlı çatlak doğar. Hamileliğin ilk aylarında özellikle karın bölgesinde çatlak oluşmaması için mutlaka badem yağı öneriyorum. Badem yağını her duş sonrası azca bir miktarda karın bölgelerine nemlendirici devam eder benzer biçimde uygulamaları gerekmektedir.

Düzenli olarak bunu uygulayan kişiler hamilelikleri boyunca Vücut Çatlakları ile asla karşılaşmazlar. Çünkü nemli vücut istediği kadar kilo alsın, nemli olduğundan gerilme yapmaz. Dolayısıyla da çatlama olmaz. Badem yağının tüylenme yapmaması için mutlaka bitkisel olduğundan kesin olun. Bitkisel bulduğunuz badem yağı tüylenme yapmaz içiniz rahat olsun.

Vücut Çatlakları

Hamileler İçin Organik Kürler

Gliserinli organik Yağ Kürü

 • 2 tatlı kaşığı gliserin yağı
 • 1 tatlı kaşığı kakao yağı
 • 1 tatlı kaşığı buğday yağı

Yağları karıştırın ve 24 saat dinlendirip öyle kullanın. Bu karışımı istediğiniz kadar saklayabilirsiniz. Bozulma şeklinde bir konum mutlaka olmaz. Tüm yağlar bitkisel olduğu için asla bir yan etkisi yoktur.

Vücut Çatlakları İçin Ne Yapılmalıdır?

Vücut Çatlakları’nız var ve çözüm arıyorsanız ilk yapmanız ihtiyaç duyulan kendinize bir vücut nemlendiricisi temin etmek ve tertipli kullanmaktadır. Doğal yöntem arıyorsanız sizler için en etkili yöntemi paylaşacağım

Aloe vera:  Aloe vera’nın yararlarını saymakla bitmez. Aloe vera yaralara, lekelere, kararmalara olduğu şeklinde çatlaklara da büyük etkisi vardır. Çatlaklarınıza günde 1 defa sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruyan aloe verayı yıkayın. Nasıl temin edebilirim diyenler ise tüm bitki satan peyzajlardan temin edebilirsiniz.  Fiyatı ortalama 10 TL’ye alabilirsiniz. Aldığınız aloe verayı bir saksıya dikmeniz gerekmektedir. Hızla çoğaldığını göreceksiniz.

Vücut Çatlakları

Yumurta kürü

 • 2 yumurta akı
 • 3 tatlı kaşığı limon
 • 2 tatlı kaşığı zeytinyağı

Tüm malzemeleri karıştırın.  Çatlak olan bölgenize ince bir katman sürün 45 dakika bekletin ve yıkayın. Yumurta akı, protein deposu olduğu için çatlaklar için çok faydalıdır.

Hint kürü

 • 1 tatlı kaşığı Hint yağı
 • 1 tatlı kaşığı lavanta yağı
 • 1 tane kayısı

Kayısı kuru ya da yaş fark etmez. Kayısıyı havanda iyice ezin ve üzerine yağları ekleyin. Çatlak bölgelerinize sürün 1 saat beklemeye alın. Yıkadıktan sonra nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Haftada 3 kez yaptığınız takdirde faydasını göreceksiniz.